Edycja XII

Główną ideą turnieju jest pomaganie. To właśnie ta myśl przewodnia kształtuje działania organizacyjne. W całej bogatej historii GnG udało się udzielić pomocy wielu dzieciom z ubogich rodzin. Podczas imprezy prowadzimy zbiórkę publiczną dobrowolnych datków pieniężnych w trzech formach: zbiórka do puszek kwestarskich, sprzedaż cegiełek wartościowych (biorących udział w losowaniach nagród) oraz licytacji wspaniałych pamiątek piłkarskich (m.in. koszulek piłkarskich: Realu Madryt z podpisami obecnie występujących zawodników, Sebastiana Mili, Daniela Łukasika, Marcina Komorowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Przemysława Tytonia i wielu innych).

Kasia z córeczkąTym razem pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do akcji #zapalsiedodzialania i tym samym pomóc Kasi Cieślak. 29-letnia mieszkanka Łowicza tak opisuje chorobę, która ją dotknęła:

„W kwietniu 2014r. urodziłam zdrową córeczkę, dwa tygodnie później z powodu nasilających się objawów duszności, wysokiej temperatury i bólu w klatce piersiowej w ciężkim stanie zostałam przewieziona do szpitala w Łodzi. Zdiagnozowano u mnie chłoniaka Hodgkina (ziarnica złośliwa) w postaci ogromnego guza w śródpiersiu (15 cm!) w III stopniu zaawansowania. Musiałam zostawić moją córeczkę i podjąć dla niej walkę z chorobą… Leczenie od samego początku nie układało się pomyślnie. Sześć różnych schematów leczeni a chemioterapią (łącznie 20 wlewów) i miesiąc radioterapii nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Guz nie reagował na żaden z podanych leków. Został opisany przez lekarzy jako pierwotnie oporny na leczenie. Kolejne badanie kontrolne wykazało również guzy na jajniku, obu nerkach i piersi w postaci innego chłoniaka – nieziarniczego DLBCL. Skutki uboczne tak intensywnego leczenia dają o sobie znad… Dotychczasowe leczenie nie przynosi efektów, choroba postępuje. Ogromną jednak szansą na jej pokonanie jest lek o nazwie ADCETRIS, niestety w naszym kraju na chwilę obecną nie jest refundowany. Koszt jednej dawki leku to ok. 32 tys. zł. Potrzebne jest 16 dawek leku, a więc całkowity koszt leczenia to około 500 tysięcy złotych…”

Wierzymy w Kasię. Każda, nawet najmniejsza pomoc, może ją przybliżyć do wymarzonego zdrowia.