Edycja XIV

Aleksander urodził się przedwcześnie, w 31 tygodniu ciąży z powodu odklejenia łożyska. Od pierwszych chwil swojego życia, w których był 3 krotnie reanimowany, pokazał, że się nie poddaje i walczy każdego dnia. Taki jest – silny, uparty, waleczny. Pomimo swoich ciężkich zmagań z chorobą, porażeniem mózgowym dziecięcym zdiagnozowanym niedługo po porodzie. W ciągu pierwszych lat życia był rehabilitowany 4 razy w tygodniu, niestety spastyka kończyn nie pozwalała na codzienne funkcjonowanie. Po długich staraniach dnia 29.08.2017 r. dostał szansę od prof. TS Parka ze szpitala w St Louis na lepsze samodzielne funkcjonowanie i nowe życie. Przeszedł operację rizotomii, która zlikwidowała spastykę w jego nogach. Obecnie profesor widzi szansę na poruszanie się, najpierw przy pomocy w chodziku. Daje również szansę na samodzielność na przestrzeni kilku najbliższych lat w przyszłości w środowisku chronionym.

Z chłopca, który nie siedział, nie chodził samodzielnie, słabo mówił, był zależny w każdej czynności od rodziców i opiekunów… stał się chłopcem, który po 2 miesiącach po operacji siedzi samodzielnie przez długi czas, chodzi w chodziku-Walkerze przy pomocy asysty, mówi pełnymi zdaniami, jeździ na samochodziku dziecięcym, znacznie lepiej funkcjonuje rączkami. Może się bawić samodzielnie siedząc, jeździ na rowerze z pomocą asysty, korzysta samodzielnie z komputera, bawi się autami i klockami. Marzeniem rodziców jest by Aleksander mógł się bawić jak zdrowe dzieci, wykonywać proste czynności, które zdrowe dzieci robią codziennie bez najmniejszego problemu.

Teraz jest to możliwe dzięki rehabilitacji do końca życia. Obecnie ćwiczy 6 razy w tygodniu 1-2,5 godziny, dodatkowo ma terapię ręki i zajęcia logopedyczne. Wymaga wielu dodatkowych sprzętów niezbędnych do codziennej rehabilitacji domowej  po operacji .

Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy, ciężkiej codziennej pracy Olusia, nasze starania, rehabilitantów i lekarzy dadzą Mu szansę na lepsze życie i samodzielność.

Oluś jest podopiecznym

FUNDACJI  JiM

UL.TATRZAŃSKA 105

93-279 ŁÓDŹ

NIP 728-24-55-613

Wpisz w PIT KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075
W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #880 Aleksander Szymański
Zaznacz Wyrażam zgodę
lub
Wpłać darowiznę na konto 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745
Z dopiskiem #880 Aleksander Szymański