Idea

Turniej charytatywny „Gwiazdy na Gwiazdkę”, to powrót do wspaniałej tradycji dobroczynnych meczów o tej samej nazwie, które corocznie odbywały się grudniową porą w Łowiczu. Ostatni mecz miał miejsce w roku 2006. Niestety z różnych przyczyn tradycja wygasła i przez długi czas nic nie zapowiadało jej powrotu.

fot. Archiwum Nowy Łowiczanin

Mecz charytatywny „Gwiazdy na Gwiazdkę” – rok 2003 / fot. Archiwum Nowy Łowiczanin

Idea reaktywacji imprezy „Gwiazdy na Gwiazdkę” pojawiła się na początku roku 2012. Wówczas już na samym starcie chęć współpracy wyraził najlepszy łowicki piłkarz, reprezentant Polski – Maciej Rybus, bez którego organizacja nie byłaby możliwa. Co ciekawe, to właśnie Maciek zasugerował, by planowany mecz rozbudować do turnieju. Po zawiązaniu Komitetu Organizacyjnego, wykonaniu niezliczonych telefonów, okazało się, że potencjał organizacyjny jest na tyle wysoki, by skompletować nie 2 a 4 drużyny składające się z wybitnych zawodników. Wprawdzie do dziś prowadzone są rozmowy i wciąż wysyłamy zaproszenia, ale już na obecnym etapie możemy stwierdzić, że impreza zaspokoi oczekiwania wszystkich kibiców, którzy tej rangi wydarzenia na łowickiej arenie sportu pozbawieni byli przez kilka lat.

Gwiazdy na Gwiazdkę - edycja 2012

Turniej charytatywny „Gwiazdy na Gwiazdkę” – edycja 2012 / fot. P. Doliński (Nowy Łowiczanin)

Turniej ma charakter charytatywny. W trakcie jego trwania będziemy prowadzili zbiórkę publiczną. Przy wejściu do hali OSiR będą sprzedawane cegiełki wartościowe, których numery wezmą udział w losowaniach świetnych nagród! Miłośnicy sportu na pewno znajdą coś dla siebie na naszych aukcjach! Zbiórka będzie prowadzona również do puszek kwestarskich – tym zajmą się nasi weseli kwestarze.